Nokia zaprezentuje Lumię 900 i tablety z Windows 8 w 2012 roku

|

Gazeta LesEchos przeprowadziła wywiad z szefem francuskiego oddziału firmy Nokia. Paul Amsellem powiedział o dalszych planach firmy Nokia, aby zwiększyć ich udział na rynku francuskim z obecnych 16% do poprzednich 22% (blisko 25% było 2 lata temu). Porównał także Nokię Lumię 800 do BMW Serii 5, stwierdzając: „To jest po prostu odpowiednik BMW Serii 5. Wkrótce będziemy mieli pełną gamę z Serii 7 i Serii 3″. Seria 3 to przypuszczalnie Nokia Lumia 710. Prawdopodobnie Nokia Lumia 900 też będzie odpowiednikiem Serii 5 podobnie jak Nokia Lumia 800. Lumia 900 zostanie zaprezentowana na początku przyszłego roku. Natomiast jakie będą Nokie Serii 7? Nie wiadomo, ale muszą to być smartfony najwyższej klasy.
Potwierdził również, że w czerwcu 2012 roku Nokia zaprezentuje tablety z systemem Windows 8, a w sprzedaży pojawią się jesienią 2012 roku.

źródło: wmpoweruser.com


  • dav

    te ich porównania są żenujące… Nokia wtopiła i już raczej nic im nie pomoże, chyba że pójdą w Meego…

  • gosc

    meego to system ciekawostka zrobiona po nic, tak jak cale te linuxowe udziwnienia, android, bada i inne do zmienia tapet, wiecznego siedzenia w ustawieniach i grania, nie wszyscy maja tyle czasu by stracic 15 min na zmiane jednego ustawienia, po to tylko by po 3s od zmiany zapomniec gdzie opcja byla. smarfon tez jest potrzeby do pracy i ulatwiania zycia naprawde.