Aktualizacje dla Lumii 800 poprawią żywotność baterii

|

Jednym z głównych problemów, jaki wskazywali testerzy i pierwsi użytkownicy telefonu Nokia Lumia 800 był problem z  krótką żywotnością baterii, która jest zdecydowanie gorsza w porównaniu do innych telefonów tego producenta. Nokia nadal bada przyczyny problemów poszczególnych modeli i zapowiada dwie aktualizacje, jedną na początku grudnia, drugą w styczniu. Zapowiedź aktualizacji ujawnia fakt, że moc 1450 mAh baterii zastosowanej w telefonie nie była w pełni wykorzystywana. Jednak dwie zapowiedziane aktualizacje mają za zadanie poprawić żywotność baterii lecz nie mają na celu usunięcia problemów z poszczególnych egzemplarzy.

Oto cytat pochodzący z Nokia Discussion:

Rozumiemy, że niektórzy ludzie korzystający z telefonu Nokia Lumia 800 wyrazili obawy dotyczące żywotności baterii. Wczesne badania wykazały, że większość ludzi korzystających z Nokia Lumia nie miało żadnych problemów. Na tym etapie nie byliśmy w stanie znaleźć przyczyn pojedynczych problemów. Aktualizacja oprogramowania która będzie miała miejsce na początku grudnia wprowadzi usprawnienia w oszczędzaniu i wydajności energetycznej, natomiast druga, która będzie na początku stycznia wprowadzi zwiększenie pojemności z 1300 mAh do 1450 mAh. Są to zaplanowane usprawnienia, które nie mają na celu usunięcia problemów z poszczególnych modelów. Zalecamy aby każda osoba, która ma problemy z swoją Nokia Lumia skontaktowała się z lokalnymi przedstawicielami firmy Nokia.

źródło: wmpoweruser.com, wpcentral.com


Autor: Mateusz Kozielski

Fan Microsoftu, jego technologii i rozwiązań. Od dziecka uczulony na Androida, wszelkie dystrybucje linuksa i cytrusy. Uzależniony od herbaty, coli, słodyczy i dobrej muzyki. Nie pogardzi dobrą książką i filmem.